Fatum-Nyíregyháza – Újra a Békéscsabával játsszuk a kupadöntőt

A címvédő együttes szettveszteség nélkül abszolválta a Jászberény elleni elődöntő visszavágóját.

Amikor Hollósy László, a Fatum-Nyíregyháza vezetőedzője a demonstratív játékról beszél, akkor valami olyasmire gondolhat, mint amit a csapata a Jászberény elleni Magyar Kupa-elődöntő visszavágóján bemutatott. A hazai együttes rendkívül összeszedetten kezdett, tiszta ütésekkel, ászokkal és átjátszhatatlan blokkokkal építette az előnyét, a pontszerzésnek minden formáját elővette.

Nagyjából ekkor derült ki, hogy a mi meccsünknél hamarabb kezdődött másik elődöntőt a Békéscsaba megnyerte a Vasas ellen (az első meccs 3:2-s fővárosi sikert hozott), így az ínyencek már dörzsölhették a tenyerüket az újabb Nyíregyháza-Békéscsaba döntőre gondolva.

Ahhoz persze a Fatumnak meg kellett nyernie még egy szettet. A játék viszont már nem volt olyan lehengerlő, míg a berényieknek nem volt veszíteni valójuk. A szett derekán úgy tűnt, elléphetnek a hazaiak, ám a vendégek visszajöttek még a meccsbe. A nyitások már nem ültek úgy, mint korábban, időnkét egymás hibáiból éltek a felek, a rontásból azért még így is a Jászberénynek volt több, így a címvédő Fatum-Nyíregyháza megnyerte a második szettet is, biztossá vált, idén is ott lehet a kupafináléban.

Jöhetett az örömjáték. Hollósy László lehetőséget adott mindenkinek, aki addig még nem játszott vagy általában kevesebb lehetőséget kap. A változtatások mintha váratlanul érkeztek volna, Tóth Dalma például egy alkalmi liberószerelésben, zöld mellényben lépett pályára, amíg meg nem érkezett a testvérééhez hasonló piros meze.

Az összkép kissé leromlott, a jászságiak sorra szerezték a pontokat és előnybe kerültek, ekkor lépett elő a csapatkapitány, majd Allison Mayfield is, később Lászlop Alexandra pillanatai következtek, befejezett centerakciót és jól nyitott. A tét nélküli, ám így is a legizgalmasabbra sikeredett harmadik játszmát Jazmine White blokkja zárta le. A Fatum-Nyíregyháza összesen egy szett elvesztésével abszolválta a Jászberény elleni elődöntőt.

A Magyar Kupa fináléját február 17-én Érden játsszák.

Fatum-Nyíregyháza-Jászberény 3:0 (5, 20, 22)

Continental Aréna, 800 néző, v.: Horváth, Halász.

Fatum-Nyíregyháza: Francesco 2, Matics 15, Kalicsanin 3, Varga 12, Brisebois 10, White 9.
Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Szabó 1, Mayfield 5, Ancsin, Lászlop 1.

Vezetőedző: Hollósy László.

Jászberény: Bulajics 6, Petőváry 2, Cveticanin 10, Pintér 5, Malysheva 1, Yakovcsuk 3.
Csere: Lékó (liberó), Riczkó 1, Savovics 3. Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása, 1. játszma (14 perc:) 3:0, 5:1, 9:2, 13:5. 2. játszma (23): 1:2, 4:4, 8:7, 12:8, 13:10, 16:11, 19:13, 20:17, 22:18, 23:20. 3. játszma (22): 2:1, 6:2, 6:10, 7:12, 9:13, 13:13, 14:17, 16:20, 19:21.

www.szon.hu

Fotó: Pusztai Sándor