EGY LÉPÉSSEL KÖZELEBB A KUPADÖNTŐHÖZ A FATUM NYÍREGYHÁZA!

Jászberényben nyertek a röplabdások.

Az elődöntő első mérkőzését rendezték a női röplabda Magyar Kupában. A Fatum Nyíregyháza Jászberénybe látogatott, és már az első mérkőzésen szeretett volna előnyt kiharcolni. Az első szett a hazaiaknak sikerült jobban, ők nyerték a játékrészt, fordulás után viszont sokkal lendületesebben játszott a Nyíregyháza, és 19-9-re is vezetett. Nyerte is a szettet a Fatum, és egyenlített.

A harmadik felvonás Genesis Francesco jó nyitásaival indult, majd több szép labdamenet után 12-4-re vezettek a mieink. Az időkérés sem használt hazai oldalon, Dani Brisebois és Tatjana Matic remekül ütött, és teljesen hitehagyottá vált a JBRK. Minden sikerült ekkor, a Fatum meg sem állt 20-4-ig, majd pár perccel később az újabb játszmagyőzelemig! A negyedik szett elején Varga Eliza és Sanja Kalicanin szerzett előnyt a mieinknek, amit Jazmine White egy blokkal növelt, így 5-1-re vezetett a Fatum. Felzárkózott a Jászberény, de végig a Nyíregyháza állt jobban, így 10-15-nél időt kért a házigazda. Nem használt, Hollósy László gárdája remekül játszott, és 3-1-re győzött. A visszavágót január 30-án rendezik.

Jászberény – Fatum Nyíregyháza 1-3 (20, - 12, -9, -15)

Fatum-Nyíregyháza: Francesco 4, Mayfield, Kalicsanin 11, Varga 13, Brisebois 17, White 17.
Csere: Tóth F. (liberó), Ancsin, Szabó 1.

vezetőedző: Hollósy László

www.nyiregyhaza.hu